Karma 2: Sekrety i uprzedzenia

Opublikowano: 09-10-2020


Druga część serii „Karma” autorstwa Malwiny Chojnackiej zaczyna się latem. Restauracja przyjaciółek powoli zaczyna zarabiać na siebie. Jest coraz bardziej popularna. Zdarzają się oczywiście katastrofy, czasem mniejsze, czasem większe, poważniejsze…
Ola jest w trakcie rozwodu. Robi karierę jako projektantka mody. Mieszka w kamienicy na Żoliborzu, w której zaginęły dwie kobiety, lokatorki. Okazało się też, że choruje na cukrzycę.
Justyna i Eryk są zaręczeni. On jest teraz kierownikiem schroniska. Dowiaduje się, że jego narzeczona jest adoptowana. I ona nie potrafi sobie z tym poradzić, chociaż wie o tym od dziesięciu lat.
Wiktoria i Guido wrócili z urlopu na Sardynii. Od razu w wir pracy i spraw do załatwienia.
Przyjechał też Bartek, przyrodni brat Wiktorii. Jego obecność okazała się bardzo przydatna.

W życiu bohaterek i ich bliskich nie ma czasu na nudę. Sporo dzieje się w ich działalności zawodowej. A jeszcze więcej w prywatnej. Do tego dochodzą zdarzenia, w których uczestniczą, często niezależnie od siebie, przypadkiem. Jest też sprawa, którą na potrzeby tej recenzji nazwę „L”, czyli wątek sensacyjny tej książki. Świetnie wkomponowany w całość.

Opowieść Malwiny Chojnackiej najkrócej da się opisać tak:
„O pięknych, silnych kobietach, które realizują swoje marzenia.” (str. 178)

Powinny ją czytać kobiety, ale też mężczyźni, bo dużo mogliby się z niej nauczyć… o kobietach właśnie… Polecam. Autorce gratuluję pomysłu na fabułę.
M