Lipcowe dziewczyny

Opublikowano: 11-10-2021


Pierwszego zabójstwa dokonał 7. lipca w 2002 roku. Następne były w kolejnych latach. Zawsze młode kobiety, w południowym Londynie. Znaleziono ciało tylko pierwszej z nich. Pozostałe zniknęły. Zabójca dostał przydomek Sroka po tym, jak policja dostała koperty z biżuterią każdej z kobiet.

Addie i Jessie to siostry, które mieszkają z ojcem, taksówkarzem w Londynie. Najczęściej zajmują się sobą nawzajem. W 2005 roku młodsza skończyła dziesięć lat. W dniu zamachów bombowych na metro, siódmego lipca. Wtedy też wydarzyło się coś, co zaniepokoiło Addie a związanego z ich ojcem. A potem wspólnie z siostrą odkryły skrytkę w ścianie… i Jessie została opiekunką Cary, której mama zaginęła.

Co roku przybywała jedna.

W 2008 roku w życiu sióstr pojawił się Arlo, synek Jessie. Addie zaczęła interesować się zaginionymi kobietami co doprowadziło do pewnych wydarzeń w jej rodzinie.

Rok 2011. Od trzech lat siostry mieszkały w innym miejscu. Młodsza miała wrażenie, że jest obserwowana.

W roku 2014 Addie przejmuje kontrolę nad historią. Opowiada swoją wersję wydarzeń L. K. Cooperowi, autorowi książki o ofiarach Sroki.

Tajemnice, kłamstwa… Wychodzą na jaw z biegiem czasu. I ta najgorsza prawda… rodzinna.
Tylko czy to JEST prawda?
Co odkryje Addie?
Kto naprawdę jest Sroką?

Zwrot akcji następuje na 320 stronie a wszystkich jest 341. To o czymś świadczy…

„Jest wiele powodów, dla których robimy to, co robimy, i czasem wystarcza fakt, że po prostu sprawia nam to przyjemność. Mnie sprawiało przyjemność zabijanie ich.” (str. 331)
M