Uwikłana A. Sinicka

Opublikowano: 05-11-2021


Zuzanna Wilk jest bohaterką tej książki. W szkole średniej potajemnie pisała wiersze na niebieskiej maszynie do pisania. A potem robiła to już oficjalnie. Publikowała w internecie, wydała pierwszy tomik.
Miała przyrodnią siostrę Zośkę, która zaginęła…Bardzo to przeżywała, bo nie pamiętała co się stało podczas leśnej imprezy.
Postanowiła wyjechać z rodzinnego Kołobrzegu. Ze swoim chłopakiem Michałem. Do jego domu w Zadrze gdzie mieszkał także jego brat Juliusz a częstym gościem była Liwia. Miała w planach pracować nad materiałem do drugiego tomiku poezji.

Stary dom, trzeszczące podłogi, tajemnice, niedopowiedzenia, zamknięte pomieszczenia, historie rodzinne, otoczenie… To elementy nadające specyficznego, mrocznego charakteru przebiegowi akcji. Do tego wciąż nierozwiązana sprawa Zośki. A w tle media społecznościowe, które użytkownicy wykorzystują w różny sposób.

Autorka przyzwyczaiła mnie do tego, że COŚ się wydarzy. Dlatego już od początku podświadomie analizowałam pojawiające się tu wydarzenia i postaci, szukając tych „czarnych charakterów” i „ciemnych typów” oraz różne informacje, zawarte w opowieści.

Atmosfera zagęszczała się z każdą przeczytaną stroną. Zainteresowanie rosło. Niepokój też.

Finał powala.

Kolejny świetny thriller autorki. M